Home | 4 tegen 5 + keepers omgaan met hoge druk
- Download print PDF
4 tegen 5 + keepers omgaan met hoge druk
- O14
- 4 - 12 spelers
- 1/4 veld
Spelbeschrijving
Opstarten – Afbeelding 1
Een speelveld van 25 bij 25 meter is opgedeeld in drie zones (aanvalshelft, middenveld en verdedigingshelft). Het accent in deze oefening ligt op het kunnen uitspelen van hoge druk verdediging door de tegenstander in een ondertal situatie.
De oefening – Afbeelding 2
De keeper start het spel door een vrije medespeler aan te spelen (1). De medespeler welke de bal ontvangt, kijkt naar vrije medespelers om zicht heen voor een pass (2). Het doel van de aanvallers in het wit is om op aanvalshelft te komen (3) en te scoren in het doel van de tegenstander (4).
Afbeelding 3
Lukt het de verdedigers in het rood om voor hun op aanvalshelft (zone helemaal links) de bal te veroveren (5) en te scoren (6), dan krijgen ze drie punten. Veroveren ze de bal in het middenveld dan kunnen ze maximaal nog 2 punten verdienen en veroveren ze de bal op verdedigingshelft dan kunnen zij maximaal 1 punt verdienen.Â
De spelregels
- De keeper start steeds de oefening.
- Puntentelling: 1 punt als de aanvallers scoren of als de verdedigers de bal veroveren op verdedigingshelft en scoren, 2 punten als de verdedigers de bal op het middenveld veroveren en scoren en 3 punten als de verdedigers op aanvalshelft de bal veroveren en scoren.
- Gaat de bal uit, achter of wordt er gescoord, dan krijgt hetzelfde team de bal uit vanaf de eigen keeper. Na drie keer aanvallen worden er 4 nieuwe aanvallers gekozen en gewisseld met de verdedigers.
- Variatie: Voeg een extra medespeler toe aan het aanvallende team zodat het 5 tegen 5 wordt.
De afmetingen
- Lengte: 25 meter
- Breedte: 25 meter
De materialen
- 3 Mini doelen
- 8 Voetballen
- 6 Pionnen
- 8 Gronddoppen
- 3 Partijlinten
