Tikspel met bevrijd sleutels

Spelbeschrijving

Opstarten – Afbeelding 1

In een speelveld van 10 bij 10 meter staan spelers om het grote vak opgesteld met 1 tikker die tikt om het grote vak en 2 tikkers die tikken om het kleine vak. In het grote vak is een klein vak met pionnen gemaakt met daar omheen 4 sleutels om spelers die af zijn te bevrijden. Het accent in deze oefening ligt op conditioneel proberen zo lang mogelijk in het spel te blijven.

De oefening – Afbeelding 2

Alle spelers starten zodra de trainer GO roept. Het doel van de oefening is om zo lang mogelijk in het spel te blijven. Alle spelers starten tegelijk (1), waarbij de speler in het rood probeert om de andere spelers om het grote vak te tikken. In het voorbeeld lukt het de speler in het rood om de speler in het wit in te halen en te tikken (2). 

Afbeelding 3

Zodra de speler in het wit is getikt gaat de rest gewoon door (3), maar gaat de witte speler naar het kleine vak in het midden (4).

Afbeelding 4

De spelers die nog niet getikt zijn kunnen de spelers in het kleine vak bevrijden met een lintje (sleutel). Lukt het de vrij spelers van het buitenvak om in het kleine vak te komen met een lintje zonder getikt te worden (5), dan mogen beide spelers vrij teruglopen (6) en weer deelnemen en leggen ze het partijlintje weer terug. 

De spelregels

De afmetingen

De materialen

Anderen bekeken ook

Aanvaller

S1

Aanvaller

Aanvaller

Verdediger

S1

Verdediger

Verdedigers

Keeper

S18

Keeper

Keepers

Trainer / coach

trainer

Trainer / coach

Trainers

Puppillendoel

Pupillendoel

Puppillendoel

Puppillendoel

Mini doel

Voetbaldoel voorkant

Rebounder

Voetbal rebounder zijaanzicht

Trainingsladder

Trainingsladder

Horden

Pionnen

Pylonnen

Voetballen

Gronddop

Hoedjes

Voetbal

Voetbalpop